Lugerid

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Lugerid

Postitamine by PisutS6ge on 28/1/2016, 12:40

e-lugerite head ja vead.

PisutS6ge
Admin
Admin

http://naistejutud.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Re: Lugerid

Postitamine by Piripiiga on 28/1/2016, 12:57

ja mida võiks/peaks jälgima lugeri ostmisel
Piripiiga
Sõnameister
Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 28/1/2016, 13:19

Minul siis see versioon: http://www.kriso.ee/new-amazon-kindle-paperwhite-2015-version-db-814916014620.html?gclid=Cj0KEQiAlae1BRCU2qaz2__t9IIBEiQAKRGDVeq7RlQhbHRvBSPf0zY8ITdTW4v9323y1N2Vt9br4OIaAlQL8P8HAQ

Uurisin hästi palju igasuguseid arvustusi jne, tasub veidi aega võtta ja lugeda ning endale selgeks teha erinevused jne.

Mina tahtsin kindlasti, et oleks ink ekraan ehk siis silmale nagu paber. Vanemad Kindle versioonid olid ilma taustavalguseta ja neid siis pimedas ilma tuleta lugeda ei saanud, uus on täiustatud taustvalgusega ja no super hea

Nii palju, kui mina lugesin, on Kindle e-lugerite lipulaev ja tõesti on hea. Teistega muidugi võrdlus puudub.

Kindle puhul peab teadma, et seal tuleb epub formaadid (mis on enamus eesti raamatutel) konverteerida ümber, aga see on lihtne protsess ja seal kriso.ee-s ilusti lahti ka seletatud

Tasub läbi lugeda ka amazoni enda pikk jutt http://www.amazon.co.uk/Kindle-Paperwhite-Resolution-Display-Built-/dp/B00QJDU3KY/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1453979757&sr=8-2&keywords=kindle+paperwhite

Kobo on parim, mida Eestist kohe osta saab, siin väike võrdlus http://mariusmasalar.me/kindle-vs-kobo/

Igasugu võrdlusi on googeldades väga kerge leida.

Minu jaoks on 6'' väga hea suurus, pole üldse väike, väga mõnus on lugeda ja hea kerge käes hoida, pole veel kordagi käsi ära väsinud
Igaljuhul soovitan ink ekraani, muidu võib juba tahvlist ka lugeda

Kui mingeid küsimusi, siis püüan vastata, kui oskan. Endal rohkem pähe ei tule

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by KuriNaine on 28/1/2016, 14:35

Kindle'l on minu arvates väga lähe seletava sõnaraamatu funktsioon: kui on segane sõna saab kohe uurida, mida tähendab. Ja rilzralzi mainitud taustavalgus ning "nagu paber" tint on super! Pimedas toas last magama kussutades väga silmasõbralik

Värske värv
Värske värv

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 28/1/2016, 14:37

Jaa, see sõnaraamatu funktsioon on hea, eriti mulle, kes inglisekeeles just teadur pole ja siis ongi hea mõne sõna juures toppama jäädes lugeda nö sõnaseletust

Lisaks kiidavad ka seda X-Ray funtsiooni, kus nt mõne nime peal hoides leiab kõik kohad raamatus, kus seda nime mainiti

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 11/2/2016, 11:47

Kindlel on soodukas praegu
http://www.amazon.de/dp/B00QJDO0QC/ref=pe_23451_98937121_pe_bottom_ups

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Siqs on 11/2/2016, 21:42

Minu arvates tavalisest tahvlist on sama mugav lugeda, kui leida õige äpp lugemiseks. Tänapäeval ju neid niivõrd palju, et võimalik tausta värvi, ekraani heledust, fonti ja kõike muud oma järgi kruttida. Isegi telefonist saab loetud. Niigi on telefon + tahvel koguaeg kaasas, ei kujutaks ette veel üht lisavidinat, mida peaks kaasas tassima. 

Sõnameister
Sõnameister

http://loomaaedonkirju.wordpress.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by zeria on 26/2/2016, 22:37

Minu jaoks on e-ink ekraanid ikka silmale mõnusamad kui tahvlid. Loetud saab, aga silm väsib tahvliga kiiremini.
Meie majas on tänasest kaks lugerit - minu kolmanda põlvkonna Kindle aastast 2011, praegu on väljas juba seitsmes põlvkond, seega minu oma on "iidvana" , aga kuna ta töötab täiesti adekvaatselt, ei taha uut osta, ja lapsele ostetud  PocketBook Touch Lux3
Pealiskaudsel hinnangul tundub pocketbook aeglane (aeglasem, kui mu 5 aastat kasutuses olnud Kindle) - ekraanipiltide vahetust ootaks kiiremat ja vahel on tunne, et mõned tähed on heledamad või hoopis kadunud. Käes hoida on seda PocketBooki mugavam, kui vana Kindlet, positiivne on selle puhul ka 18 raamatuformaadi toetamine konvertimiseta.
zeria
Piimahabe
Piimahabe

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 2/3/2016, 09:46

Olen zeriaga nõus, et e-ink ekraan on ikka hoopis midagi muud, kui tahvel ja ma jätkuvalt vaimustuses oma Kindlest ja nii rahul, et selle kasuks otsustasin.

Praegu muidugi üks väike nuustik võtab kogu vaba aja ja lugeda ei jõua, aga varsti jälle

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 7/3/2016, 14:53

Siin hea võrdlus Kindletele tehtud
http://forte.delfi.ee/news/digi/test-touch-paperwhite-ja-voyage-millist-amazon-kindlei-e-lugerit-valida?id=73874231

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Inga on 15/6/2016, 17:06

Mul sama Kindle, mis rilzralzil ja ülirahul.
Tahvlist/arvutist/telefonist ma ei loe. Niigi päev otsa töö pärast arvuti taga ja see helendav ekraan väsitab ikka meeletult silmi.
Kindle'ist lugedes läheb vahepeal meelestki, et e-luger nina ees. Ma olen tõsimeeli lehti keerama (st Kindle'it keerama) hakanud suures lugemishoos

Kindle'i ainus miinus on ehk see, et ta Amazoni poega seotud ja kui mingeid muid raamatuid sinna laadida tahta, peab Calibre'st läbi laskma. Samas pole see midagi kontimurdvat ja Amazonist ma leian ikka alati mingit taskukohast lugemist.
Inga
Värske värv
Värske värv

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 16/6/2016, 09:22

Hahhaaaa, Kindle keeramiseni ma pole jõudnud veel

Aga ma ka endiselt ülimegarahul

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content