Soolatüükad

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Re: Soolatüükad

Postitamine by heldikas on 12/3/2016, 13:17

Mina olen hoopis vanarahva tarkusega kahel korral lahti saanud . Esimene kord oli lapsena ja teine kord, aasta tagasi.
Abimeheks, kartul. Lõikad kartuli pooleks, määrid mõlema poolega tüügast, paned kartuli kokku tagasi ja torkad hambatiku või tiku läbi, et ta koos püsiks. Siis tuleb lapse puhul raskeim osa, ta peab selle kartuli nii ära peitma, et keegi ei leiaks ja see peab ka saladuseks jääma . Kui kartulil algab mädanemis protsess peaks tüügas kaduma.

Kunagi ma kellegiga rääkisin sellest ja ta oli ka kuulnud, et see aitab, aga tema teadis veel lisada, et see peab toimuma teatud kuuseisu ajal. Ma ei mäleta loomulikult seda kuuseisu ja polnud ise sellest kuulnudki. Aga olen ka ilma lahti saanud, kuigi see jutt kõlab pigem muinasjutuna

heldikas
Piimahabe
Piimahabe

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 14/3/2016, 08:58

Olen ka teisi vanarahva tarkusi kuulnud, mis aitavad, midagi tuli kuupoole rääkida vmt
Mõttejõud on ka üks tugev jõud ja tean, et kahe aasta jooksul peaks tüükad ka ilma igasuguse ravita ära kaduma. Tea siis, mis see kõige pigem on.

Hetkel hakkasin hästi korralikult nüüd seda Duofilmi määrima, vaatame mis saab. Kui nüüd korralik kuur ka ei aita, siis proovin uusi asju

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by KuriNaine on 14/3/2016, 14:52

rilzralz, ma käisin suvel vanema pojaga arstil külmutamas ja ta küll ei öelnud, et valus. Pigem oli tal jube põnev ja ootas, et saaks juba tagasi minna Aga selle külmutamisega saime lahti nelja korraga. Mingeid muid ravisid ei teinud. Ainult leotasin rohkem soolatüükaga kohta ja siis peale seda natuke pidi nahka kakkuma.

Värske värv
Värske värv

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 15/3/2016, 09:10

KuriNaine kirjutas:rilzralz, ma käisin suvel vanema pojaga arstil külmutamas ja ta küll ei öelnud, et valus. Pigem oli tal jube põnev ja ootas, et saaks juba tagasi minna Aga selle külmutamisega saime lahti nelja korraga. Mingeid muid ravisid ei teinud. Ainult leotasin rohkem soolatüükaga kohta ja siis peale seda natuke pidi nahka kakkuma.
Väga huvitav, niipalju kui lugenud ja mehe muljeid kuulanud, siis pidi õudne olema

Aga siis tean ja kui ikka häda käes, siis lähme külmutama

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by KuriNaine on 15/3/2016, 10:15

Tead, oluline on ka ravi vahepeal (isegi kui see apteegi külmarohi on) leotada seda soolatüükaga kohta ja siis õrnalt lahti ligunenud nahka eemaldada. See leotamine võiks olla päris tihe, sest siis läheb rutem.

Värske värv
Värske värv

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 15/3/2016, 10:33

Jep, me hakkasimegi leotama ka, aga ta ei lase nokkida neid, ütleb, et valus on

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by pintsella on 17/3/2016, 21:46

Soovitan loodust. Vereurmarohi on see imetaim, mis aitab. Tead küll, see mis aedade ja varemete juures ja surnuaiaservas jms kasvab. Kollase paksu piimja mahlaga taim. Murrad värske varre ja määrid tüükale peale. Peamine, pole mingit valu, kraapimist, külmutamist, väljalõikamist vms.

Olen enda omadest lapsena lahti saanud nii - pool peopesa oli neid täis, suurena sain tallaaluse puhtaks.

Samuti enda väiksemal pojal sain pöidla ja nimetssõrme vahelt tüükast niimoodi lahti. Ei mõju koheselt, võtab aega mõned kuud, peale määrisime ka siis kui meelde tuli.

Ühel hetkel peale pikemat pausi sattusime taimest mööda minema, veel targutasin,e t oh, peaks varsti määrima sul seda tüügast, hakkasime vaatama, pole midagi määrida enam.
pintsella
Värske värv
Värske värv

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 18/3/2016, 08:56

Jap, aga paraku praegu pole seda kusagilt võtta

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Arabella on 18/3/2016, 10:27

Talla all olevad tüütused on vist hoopis konnasilmad? Igatahes neile see vereurmarohi mul küll ei aidanud, kuigi peaks samamoodi aitama. Ikka terve suvi mäkerdasin, kui meelde tuli, kasvab mul oma aia taga. Minu meelest läksid kurjaks ja nüüd on mul neid rohkem kui enne oli
Arabella
Sulesepp
Sulesepp

Tagasi üles Go down

Postitamine by fotomutt on 18/3/2016, 10:29

Talla all võivad soolatüükad ka olla, mul lapsepõlves olid, nagu paljudel teistel lastel kasvueas on. Aga sellised tüükad kaovad ajaga õnneks ise, seega minust on endiselt sama palju praktilist abi, kui enne

Vett ja muru!
fotomutt
Spetsialist
Spetsialist

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 18/3/2016, 10:47

See leotamine ja igaõhtune Duofilm tundub, et hetkel nagu aitab. Pean pöidlaid. Suvel mereveega saime pm lahti, aga kohe tuli tagasi jälle

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles