Jalgrattad

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Jalgrattad

Postitamine by rilzralz on 30/3/2016, 12:15

Räägime ratastest ka. Kellel milline on. Mis on head ja vead jne.
Endal mul Merida K8 maastikuratas olemas, kurta ei oska millegi üle, väga ok, aga nüüd on proual tekkinud hirmus tahtmine osta linnaratast või lausa cruiserit ja täitsa segaduses olen

Hetkel on sõelale jäänud need, aga valida ei oska:
http://www.jalgrattad.eu/jalgrattad/kenzel-nostalgic-deluxe-150508104722
http://www.jalgrattad.eu/jalgrattad/neuzer-summer--150508105610
http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-merida-tour-3-lady-48cm-neoonkollane-41341
http://www.rademar.ee/toode/le-grand-virginia-3/
http://www.rademar.ee/toode/le-grand-madison-3/

Ma juba eelmine aasta valisin pm nende samade vahel ja ei jõudnudki ostuni

Ehk kui keegi teab tarka nõu anda vmt, siis igati teretulnud

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Re: Jalgrattad

Postitamine by Ticutacu on 30/3/2016, 13:27

Mul on mingi maastikurattakobakas, nimi praegu ei koida, ostetud juba aastal 2005. 21 käiku, esiamordid ka olemas. Ratas kaalult päris raske, aga lippab kergelt. Maksis omal ajal 3000 krooni vist. Rahadega oli jube kitsas, aga kange rattanälg oli kallal, seega rohkem ei saanud välja käia.

Edit: Nimi tuli vist meelde - Optima.

Viimati muutis seda Ticutacu (30/3/2016, 15:01). Kokku muudetud 2 korda

Ticutacu
Spetsialist
Spetsialist

http://ticutacu.wordpress.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by Lotta on 30/3/2016, 13:41

Mul on Treki maastikuratas, hea jooksuga on, 21 käiku on ka. Maastikul sõitmiseks väga hea, kerge ta just ei ole ning vanust nüüd juba ka päris palju aastaid.

Olen ka mõelnud, et võiks naistekas olla, aga kuna seda ei ole ruumi kuhugi panna, siis hetkel väga ei ole asjaga tutvunud. Aga vahel oleks ju tore kleidike seljas ringi sõita.

Lotta
Piimahabe
Piimahabe

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 30/3/2016, 14:05

Jaa, ma mõtlen ka, et niiväga nagu sporti enam rattaga ei tee, pärandaks oma maastikuratta suuremale poisile ja ise oleks proua. Saaks rattaga suvel tööl käia jne. Tundub kuidagi jube mõnna

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Lotta on 30/3/2016, 16:29

Ma ikka maastiku omaga sõidan ka, eelmisel aastal tuli päris palju läbitud kilomeetreid.

Aga just tööläkäimiseks ja näiteks turul või poes käimiseks võiks olla naistekas. Ma muidugi ei tea, et palju see siis kasutust leiaks, aga olemas võiks ju olla.
Lotta
Piimahabe
Piimahabe

Tagasi üles Go down

Postitamine by fotomutt on 30/3/2016, 19:26

Nõu anda ei oska, aga kaasa ohkida tahaks ikka, et tahan ka ratast, tahan ka! Naistekat, linnakat, väheste viledega, kerget ja soodsat! Ja sellist, mida kuskil hoida oleks, ntx kettidega laes Sõidaksin sellega tähtsal näol mööda Rocca kergliiklusteed, jah!

Spetsialist
Spetsialist

Tagasi üles Go down

Postitamine by puuvana on 30/3/2016, 22:31

Ma soovitaks minna erinevatesse rattapoodidesse ja lasta endale soovitada.
Omapoolsed märkmed elust:
mida kergem ratas, seda rohkem raha peab välja käima. Tõsiselt, üks kilo kaaluvahet võib olla isegi sada eurot. Aga heal juhul (näiteks sügisel ostes) saab ratta, mida jaksab seljas viiendale korrusele tassida või liftis püsti tõsta, kätte enamvähem Classicu hinnaga.
Amordid kaaluvad päris palju, nõuavad erihooldust ja reaalsuses tavasõitjal neid vaja ei ole. Aga nad on hea müügiargument - vaadake, isegi amordid on, järelikult palju parem kui see ratas, millel amorte pole. Üldjuhul keegi amorte päriselt kasutada niikuinii ei oska.
Rehvid - poest saab eelkomplekteeritud ratta tavaliselt eriti suure mustriga rehvidega. See jutt käib maastikuratta kohta. Ega keegi ei maini, et nende rehvidega on suurepärane sõita liiva sees, aga siledal asfaldil nad eriti hästi ei veere ja vibratsioon on päris suur. Müüb ju visuaal.
Käiguvahetus - keeratav, kangiga või elektriline. Elektriline on kallis profikaup. Mul on kangidega, mehel ja isal keeratav. Proovinud erinevaid, keeratavat võin vaenlasele soovitada. Aga keeratav kipub olema soodsam. Rummusisene või väline - ega seal väga valida saagi. Linnarattal tavaliselt sisemine, maastikurattal väline.
Pidurid - ketas või V. Sõltub rahakotist. V pidurite häda on see, et kui sõidad võsas või kõrges rohus, on oht, et sodi läheb vahele. Ja kui on vaja transportimiseks esi- või tagaratas alt ära võtta, siis peab nii palju nutti olema, et ratta pärast nii tagasi paned, et pidur permanentselt peale ei jääks. Aga see on pm õpitav ja mitte liiga keeruline. V-pidurit saab vajaduse korral ise lihtsasti timmida, kettaga endal kogemus puudub. Miski teema on veel seoses libedusega, aga täpselt milles jama seisnes, ei mäleta.
Muud erilist ei oskagi ütelda. Minu eelistus oleks: kõige tähtsam, et oleks kerge, minu pikkusele sobiva raamiga ja käiguvahetus kangidega. Kõik ülejäänu on hiljem muudetav.

Edit: kui tutvusringkonnas või sugulaste seas on keegi, kes töötab mõnes spordiklubis või muidu spordi alal, tasuks uurida, ega sealtkaudu mõnest poest soodukat ei saaks. Ma olen oma tuttava treeneri abil saanud paar asja osta isegi 30% soodsamalt.
puuvana
Sõnameister
Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 31/3/2016, 09:02

See on hea jutt maastikuratta valijale
Niipalju veel ketaspiduri kohta, et ketaspidur on tavapidurist parem ainult sel juhul, kui ta on hüdrauliline, kui ei, siis pidi mõttetu olema
Käiguvahetuse osas - mulle nt meeldib just keeratav rohkem
Amortide osas - mina amortideta maastikuratast endale küll ei tahaks, eelistan iga kell amortidega, läbi on proovitud mõlemad variandid.

Keegi võiks nüüd sama asjaliku jutu linnarataste kohta ka kirjutada
Mis ma ise olen selgeks omale teinud, et kindlasti tahan linnaratast rummusisese käiguvahetajaga, pakkuda on mõlemaid variante.
Alu vs terasraam, alu on kergem, teras aga jälle vastupidavam, kui suurt vahet mängib reaalselt sõites see paar kg kaalu, ma ei tea, pole proovinud. Õnneks ratast tuleb vedada vaid ühe trepi jagu keldrisse, seega piisab vist täitsa terasraamist ka.

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sirle on 31/3/2016, 13:22

Minult tuleb nüüd eriti mõttetu postitus, arvestades fakti, et ma vaatasin rilzralzi linkide alt rattaid ja tegelesin mõttega, et mis neil vahet on peale värvi ja hinna...
Endal oli mul kunagi KHS_Mozo ratas. Väga meeldis. Kahjuks varastati see 2011 ja peale seda mul enam ratast olnud ei olegi. Igasugused ajutised variandid...
Tahaksin uut, aga... Selleks on jälle ruumi tarvis. Nii et taas ootel.
Sirle
Sulesepp
Sulesepp

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 31/3/2016, 14:24

Ega minu jaoks ka suurt vahet pole peale värvi ja hinna ja hetkel selle järgi valingi
Lootsin, et äkki keegi hull spets ja tuleb ütleb, milline tuleks osta

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by fotomutt on 1/4/2016, 10:44

Mina ka nagu Sirle, muhvigi ei saa aru, jutt on ka nagu hiina keel, mis V-pidurid ja amordid  Aga hängin kaasa, äkki saan targemaks

Spetsialist
Spetsialist

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 1/4/2016, 11:48

Hahaa, ilmselgelt siit tarka nõu ei saa
Tuleb ikka naiselikult vaid välimuse järgi otsustada ja seega jääb Le Grand Virginia 3 ja ootan, millal Rademar teeb kampaania, kõik kaubad -20%

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by fotomutt on 1/4/2016, 11:52

Pead kuhugi meestekasse selle küsimuse esitama, saaksid kohe nõu ja värki

Spetsialist
Spetsialist

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 30/5/2016, 09:00

Aga mul on nüüd ratas!!!!!! Oi, ma olen rahul. Eile sai katsetatud, kaua ma tööle vuran, ainult 35 minutit. Autoga läheb koos kõndimistega vbl 10 minutit vähem, kui suuremad ummikud siis sama kaua. Ma olen nagu väike laps jõulude ajal. Nii nii õnnelik. Mitmeid aastaid unistatud asi sai teoks
Tegelikult värv selline mõnus heleroheline v pistaatsia vmt:

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sirle on 30/5/2016, 09:03

Väljanägemiselt väga kena ratas.
Sirle
Sulesepp
Sulesepp

Tagasi üles Go down

Postitamine by rilzralz on 30/5/2016, 09:18

Sirle kirjutas:Väljanägemiselt väga kena ratas.

Sõnameister

Tagasi üles Go down

Postitamine by fotomutt on 30/5/2016, 10:01

Äge ratas! Tahaks ka! Pagana väike elamine ja pagana pätid, tänu kellele ratast vaid enda külge aheldatuna hoida annab. Kelder laiab tühjana, sealt viidi naabrimutil moosidki minema...

Spetsialist
Spetsialist

Tagasi üles Go down

Postitamine by uhhuuu on 30/5/2016, 10:07

Ilus ratas!

Meil seisvad jalgrattad keldris lahtiselt ja ära ei viida. Naabritel ka samamoodi rattad keldris lahti. Trepikoja ees on muidugi koodiga lukk ja keldri uks veel tavalise võtmega ka kinni, nii et võõrastel tuleks 2 lukus ust läbida enne kui keldrisse pääseb. Maja on täpselt samamsugune nagu rilzralzi pildil, ainult, et Tartus

uhhuuu
Piimahabe
Piimahabe

Tagasi üles Go down

Postitamine by Ticutacu on 30/5/2016, 10:09

Uhke ratas! Kusjuures mulle just eile tuli meelde, et sa tahtsid endale ratast, et kas said. Poisil koolis täna just rattamatk. Nii oleks tahtnud kaasa minna, aga pean tööl istuma.

Ticutacu
Spetsialist
Spetsialist

http://ticutacu.wordpress.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by miio on 30/5/2016, 10:23

Peaks täna sõitma minema, sel kevadel ei olegi veel jõudnud Aga ratas on väga ilus
miio
Sulesepp
Sulesepp

http://jeazelle.weebly.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles